Google Araçları Yönetimi

Google Araçlarını Etkin Kullanarak Satışlarınızı Artırıyoruz

Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, e-ticaret sitenizin daha fazla kullanıcıya ulaşmasına sağlayacak, web sitenizin trafiğini analiz edecek ve  SEO çalışmanızın karşılığını almanızda etkili Google Search Console, Google Analytics ve Google İşletmem araçlarını kullanmaktadır.

E-ticaret siteniz varsa, Google arama motorunda doğru indekslenmek ve online görünürlük kazanmak için Google araçlarını etkili kulalnmanız gerekmektedir. WebzMind olarak, e-ticaret siteniz için Google Search Console, Google Analytics ve Google İşletmem araçlarının kurulumunu doğru bir şekilde yapıyor ve bu araçların tüm fonksiyonlarını etkin bir şekilde kullanıyoruz.

Google Search Console

WebzMind, Google Search Console tanımlamanızı yaparak, Google arama sonuçlarında sitenizin nasıl yer aldığını izler ve yönetir. Eğer bir e-ticaret siteniz varsa, satışlarınızın artması ve sitenizin trafik alması için arama sonuçlarında iyi sıralamalarda yer almak önemlidir. Sitenizle ilgili değerleri görmek, ölçümlemek ve analizler sonucunda site optimizasyonu yapmak için Search Console’u kullanmanız size fayda sağlar.

Google Analytics

Google Analytics, web sitenizin trafiğini izleyebileceğiniz, ziyaretçileri takip ederek sitenize nereden ulaştığından, önemli satış ve dönüşüm değerlerini izleyebileceğiniz çok faydalı bir analiz aracıdır. Webzmind; Analytics ile en fazla geri dönüş alan web sayfalarınızı, siteniz üzerinden yapılan sosyal medya paylaşımlarını, ziyaretçilerinizin demografik bilgilerini Google Analytics üzerinde izler ve sizin için raporlar.

Google Benim İşletmem (Google My Business)

Google Benim İşletmem (Google My Business) işletmenizin online görünürlüğünü artırmayı ve işletmenizin Google Haritalar’da çevrimiçi varlıklarını yönetilmesini sağlayan bir araçtır. WebzMind, Google Benim İşletmem hesabınız üzerinden markanızın en çok hangi bölgelerde daha sık arandığını görebilmektedir.

Google Araçları ile organik aramalarda site trafiğinizi artıracak, site trafiğinizi kalıcı hale getirecek profesyonel bir SEO çalışmasına başlamak için hemen WebzMind ile iletişime geçin.