E-ticaret Siteniz İçin İçerik Hizmetleri

E-ticaret sitenizdeki ürün, kategori, meta title ve description içeriklerini, blog yazılarını, basın bülteni ve sosyal medya içeriklerini SEO uyumlu hazırlıyor, ürün fotoğraflarını çekiyoruz.

Uluslararası e-ticaret ajansı Webzmind, online mağazanızın potansiyel müşterileriniz tarafından fark edilmesi için ürün, kategori, fotoğraf, title, description, site dışı backlink, basın bülteni ve sosyal medya içeriklerini özgün ve SEO uyumlu olarak hazırlamaktadır. Bu içerikler, sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin ürünü inceleme, satın almaya karar verme ve sitenize güven duyması açısından önemlidir.

İnternetteki milyonlarca içerik arasından öne çıkmak için doğru bir içerik stratejisine ihtiyacınız olduğunuzu biliyoruz. Webzmind, başarılı bir İçerik Yönetimi stratejisi geliştirmek için öncelikle sizinle iletişime geçer, ardından hedeflerinizi, önceliklerinizi ve elde etmek istediğiniz sonuçları belirleriz. Bu süre içinde sürekli iletişim halinde olmak bizim için önemlidir. Çünkü ileriye yönelik hedefleriniz sitenizin içerik yönetimi sürecini şekillendiren en önemli unsurların başında yer alır.

Web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak, hedef kitlenizi korumak ve satışlarınızı artırmak üzere Webzmind’ın e-ticaret siteniz için başlatacağı içerik stratejisi; tüm site içi içeriklerinin hazırlanmasının yanında site dışı backlink çalışması, basın bülteni ve sosyal medya içeriklerini de kapsamaktadır. İçerik çalışmaları SEO çalışmasının bir parçası olarak düşünülmelidir ve mutlaka SEO stratejisi ile birlikte uygulanmalıdır.

Webzmind olarak geliştirdiğimiz içerik stratejisinde;

  • Sektörünüzü, ürünlerinizi ve rakiplerinizi inceler, işinizin büyümesi için stratejik bir planlama yaparız.
  • Arama motorunda markanızı üst sıralara çıkaracak anahtar kelimeleri analiz eder ve web sitenizin arama motoru optimizasyonunu yaparız.
  • Web sayfalarınızın arama motoru tarafından fark edilmesi için SEO uyumlu title ve description metinlerini hazırlarız.
  • Siteniz ve ürünleriniz ile ilgili özgün içeriklerinizi üretiriz.
  • Sitenizin görsel optimizasyonunu yapar, kaliteli görsel kullanmanız için stok fotoğraf seçimi ve fotoğraf çekimi yaparız.
  • Sosyal medya hesaplarınız için içerikler hazırlar ve hesaplarınızı yönetiriz.
  • Site dışı SEO çalışması kapsamında web sitenize backlink almanızı sağlayacak içeriklerinizi hazırlarız.
  • Dijital PR çalışmalarınız için basın bültenleri hazırlar ve haber sitelerinde yer almasını sağlarız.

E-ticaret sektöründeki marka bilinirliğinizi artıracak ve site trafiğinizi kalıcı hale getirecek profesyonel bir İçerik Hizmetleri için hemen Webzmind ile iletişime geçin.

ÜRÜN İÇERİKLERİ

Ürün açıklamalarının girilmediği bir ürün sayfasında ziyaretçilerin sayfadan çıkma eğilimi oldukça yüksektir. Çünkü bu sayfa onlar için ikna edici değildir. Oysa ürün ile alakalı arama hacmi yüksek anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş SEO uyumlu bir açıklama metni, ürünün web sayfasının arama motoru dizinlerine eklenebilmesi ve ürünün arama motorunda bulunabilmesi, ürünün bulunduğu web sayfasının arama motorunda iyi sıralamalarda yer alabilmesi için gereklidir.

Online ticarette tüketici davranışlarına bakıldığında, site ziyaretçilerinin bir ürünü birçok mecrada araştırdıkları ve almak istedikleri ürünlerin renk, beden, stil gibi unsurlarına karar vermeden önce bu araştırmayı yaptıkları görülmektedir. Dolayısıyla satın alma öncesi yapılan araştırmalar tüketicinin karar verme ve beğenme sürecini etkilemektedir.

Ürün sayfalarınızın arama motorlarında üst sırada çıkması ve ziyaretçilerin ürünle ilgili faydalı bilgiler edinerek satın alma kararını vermesi için ürün içeriklerinizi hazırlıyoruz.

KATEGORİ İÇERİKLERİ

SEO backlink çalışmalarında en fazla öncelik verilen sayfalar kategori sayfalarıdır. Kategori sayfalarınızın doğru bir şekilde optimize edilmesini sağlamak ve site ziyaretçilerini doğru yönlendirmek için e-ticaret sitenizin kategori metinlerini hazırlıyoruz.

TITLE VE DESCRIPTION İÇERİKLERİ

Title, türkçe anlamıyla başlık demektir. SEO sözlüğünde sayfa başlığı olarak bilinen “title” web tarayıcısında adres satırı üzerinde bulunan üst durum çubuğunda yer alır. Title, aynı zamanda html etiketidir. Yani; title, sayfa içeriği, url uzantısı birbiri ile alakalı olmalıdır. SEO uyumlu başlık, web sitenizin arama sayfalarında indekslenmesini sağlar.

Description ise SEO sözlüğünde “açıklama metni” anlamına gelmektedir. Description metni, sayfayı, sayfadaki ürünleri ya da hizmetleri özetleyen faydalı bir içeriktir. Açıklama metni, arama sonuçlarında başlığın altında görülmektedir. Description metni site trafiğini etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özgün, bilgilendirici ve dikkat çekici title ve description metinleri yazmak, kullanıcıların arama sonuçlarından etkilenerek sitenize tıklama olasılığını artırır. Artan tıklama sayısı ise e-ticaret sitenizdeki ürün ve hizmetlerin ilgi görmesi, kâr elde etmeniz, tıklamaların artmasıyla arama sonuçlarında daha iyi bir sıralamaya sahip olması anlamına da gelmektedir.

WebzMind olarak rakiplerinizden farklılaşmazını sağlayacak, SEO odaklı, kaliteli ve özgün title-description metinleri hazırlıyoruz.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE RETOUCH HİZMETİ

E-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sizin potansiyel müşterilerinizdir ve ziyaretçilerinizin büyük bir bölümü ürün fotoğraflarını inceledikten sonra, görsellere tıklayarak ürün açıklamalarını inceler. E-ticaret sitelerinin ürün açıklama metinlerinde olduğu kadar ürün görsellerinde seçici olması gerekir.

Birbirinden farklı ölçeklerde, kalitesiz görsel kullanımı web sitesinin güven algısını yitirmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla içerik hizmetinin yanında ürün görsellerinin ürün metinlerini desteklemesi önemlidir.

Ürün fotoğraflarının doğru bir şekilde oluşturulması ve optimize edilmesi SEO çalışmalarınıza da önemli katkı sağlar.

Kendi web sitenizin yanı sıra; Amazon, Gittigidiyor (Ebay) gibi pazar yerlerinde yer alacaksanız, ürün resimlerinizi doğru formatlarda hazırlanması gerekmektedir.

Uluslararası e-ticaret konusunda deneyimli WebzMind ekibi ürün fotoğraflarınızı çekiyor, optimize ediyor ve grafik tasarımlarla destekliyor.