E-İhracat

Ürünlerinizi Yurt Dışına Satmak istiyorsanız, tüm Dünyaya e-ihracat’ın Kapılarını Açıyoruz.

E-ihracat Hizmetlerimiz Hakkında


WebzMind, yurt dışı online satışların her aşamasında danışmanlık hizmeti alabileceğiniz uluslararası e-ticaret ajansıdır. Sektörünüzle ilgili pazar araştırmasından fuar katılımlarına, yasal yükümlülüklerinizden iş ortaklıklarına kadar yurt dışında satış yapabilmeniz için e- ihracat danışmanlık ve ajans hizmetleri sunuyoruz.

E-ticaret işinizi farklı bir ülkede başarıya taşıyabilmeniz için pazar araştırması yapmanız ve doğru bir iş planına hazırlamanız gerekmektedir.

Hedeflediğiniz ülkede satışını yapmak istediğiniz ürünlerin mevcut satış hacmini, pazardaki  rakipleri, rekabet avantajlarınızı doğru analiz etmek, e-ihracatta başarı sağlamanızda büyük önem taşımaktadır.

WebzMind, yurtdışında satış yapmaya başlamadan önce size sektörel bir pazar araştırması yapar ve iş stratejinizde ihtiyacınız olan yasal süreci sizin için takip eder.

Yeni girişimcilerle tanışmanız, tedarikçiler bulmanız için sektörel fuarlara katılmanız size bu ortamı yaratmanızı sağlar. WebzMind, bulunduğunuz ülkelerdeki fuar, konferans, seminer gibi etkinlikleri listeler ve size rapor olarak sunar.

WebzMind; pazar araştırması, teşvikler, fuar katılımları, iş ortaklıkları, şirket kurulumu, banka hesabı açılması, ödeme si̇stemleri̇, muhasebe, vergii ve yasal prosedürler, gümrükleme, ihracat, mağaza açılış, toptan satış konularında uluslararası deneyimli bir e-ticaret ajansıdır.

İngiltere’ye E-İhracat Hizmetleri


Londra merkezli e-ticaret ajansı WebzMind; İngiltere’de şirket kurmak, ürünlerinizi İngiltere’ye getirmek, Amazon’da ürünlerinizi satışa sunmak, ürünlerinizi optimize etmek, Amazon reklamlarınızı yönetmek, e-ticaret sitenizi kurmak gibi tüm ihtiyaçlarınız için anahtar teslimi çözümler sunuyor.


İNGİLTERE E-İHRACAT HİZMETLERİMİZ
İngiltere'ye E-İhracat Hizmetleri

E-ihracat’ın kapılarını aralamak, Dünya’nın en büyük pazarlarından biri olan Amazon’da ürünlerinizi satmak ister misiniz?

E-İhracat Nedir?


E-ihracat, online satış kanalı üzerinden verilen yurt dışı adresli siparişi, bireysel müşteri adına KDV’siz fatura kesilip mikro ihracat olarak çıkışını sağlamaktır.

E-ihracat Hakkında

E-ihracat, online satış kanalı üzerinden verilen yurt dışı adresli siparişi, bireysel müşteri adına KDV’siz fatura kesilip mikro ihracat olarak çıkışını sağlamaktır.

E-ticaretin sadece yurt içi satışlar ile sınırlı olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü ülkeler ekonomilerini ayakta tutmak için çeşitli politikalar çerçevesinde ihracat yapıyor ve dışarıya satılan ürünler, ülkenin kendi parasını değerlendireceği için ülke ekonomisinde önemli rol oynuyor. Devletlere para kazandıran ve ekonomiyi güçlendiren bir kavram olarak karşımıza çıkan ihracat, günümüzde e-ticaret eko sisteminin önemli bir parçası haline geldi, satıcı ve alıcılara sayısız avantajlar sunan e-ihracat kavramı doğdu.
Hızla gelişen ve geleneksel mağazacılığa ciddi bir rakip haline gelen e-ticaret, uluslararası piyasada var olmak için e-ihracat gibi avantajlı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.
E-ihracatın avantajları ve girişimcilere sağladığı kolaylıklara değinmeden önce gelin e-ihracatın gelişiminde önemli bir payı bulunan mikro ihracat kavramını inceleyelim.

Mikro İhracat Nedir?

Yurt dışına açılarak ihracat yapmak isteyen girişimciler, devlet desteği ile KDV iadesi alabiliyor, aynı zamanda Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) sayesinde Türkiye gümrüklerinden ürün çıkışında bir problem yaşamıyor.

ETGB ihracat ya da diğer adıyla mikro ihracat, 150 kg ve 7500 Euro limitine kadar ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile yurt dışına giden bedelli ihracatlara verilen isimdir. Mikro ihracat, hava taşımacılığı ile gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan ETGB ile gönderilmesini sağlayan bir hizmettir. Mikro ihracat yapan girişimcilere KDV’siz fatura düzenleme ve devletten KDV iadesi alma gibi avantajlar sunulmaktadır. Böylece ürünler, KDV oranına bağlı olarak yurt içi ile aynı satış fiyatı ile satıldığında %18 daha fazla gelir getirebilmektedir.

Mikro ihracatta yurt dışındaki müşterilerinizin 7500 Euro’dan düşük tutardaki siparişlerini ETGB düzenleme yetkisi olan kargo şirketleri ile göndererek ihracat prosedürlerini minimuma indirebilirsiniz.

Mikro ihracat gümrük işlemlerinin yapılabilmesi için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekir:

 • Dolaylı Temsil Yetki Belgesi
 • İş Emri (Mikro İhracat Gönderi Bilgi Formu)
 • Maliye onaylı faturanın aslı,
 • Yurt dışı için Türkçe faturayla eş İngilizce fatura
E-ihracatın Avantajları

Bireysel müşteri, mikro ihracat ve e-ticaret kümelerinin kesiştiği noktada gerçekleşen e-ihracat, girişimcilere kolaylıklar da sağlamaktadır. E-ihracat, katı kuralların uygulandığı klasik ihracattan farklı olarak birçok avantaja sahiptir:

 • E-ihracatta gümrük beyannamesi yerine Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı düzenlenir. Klasik ihracatta olduğu gibi gümrük müşavirine ihtiyaç yoktur.
 • E-ihracatta KDV’siz fatura düzenlenebilir.
 • E-ihracatta KDV iadesi alınabilir.
 • E-ihracatta ihracatçı teşviklerinden ve muafiyetlerinden faydalanılabilir.
 • E-ihracatta alıcı ülkesindeki gümrükleme süreci 12-48 saat arasında değişir. Klasik ihracatta bu 2-7 iş gününü bulabilmektedir.
 • E-ihracatta B2C gümrükleme vergi muafiyetleri tam geçerlidir.
 • E-ihracatta ülkelerin ikili ticaret ve gümrük anlaşmaları geçerlidir ve uygulanabilir.
 • E-ihracatta gümrükleme ve konsolidasyon imkanları geniştir ve kolay uygulanabilir. Klasik ihracatta bu imkanlar oldukça kısıtlıdır.
 • E-ihracatta ihracat operasyon hazırlığı oldukça kolaydır.
 • E-ihracatta ihracat iş süreçleri ve iş süreçleri basittir.
 • E-ihracatta satış öncesi ve sonrası operasyon maliyetleri ekonomiktir.
 • E-ihracatta uçtan uca hizmet alabilme ve imkanının planlaması kolay ve ekonomiktir.
 • E-ihracatta marka tescil sertifikasına gerek yoktur.
 • E-ihracatta belgelerin tercüme edilmesi ve apostil şerhine gerek yoktur.
 • E-ihracatta satıcı ve alıcı şirketin karnesine gerek yoktur.
 • E-ihracatta hijyen sertifikasına gerek yoktur.
 • E-ihracatta laboratuvar analizine gerek yoktur.

E-ihracat yaparken KDV’siz fatura kesebilir, KDV iadesi alabilir ve ihracatın sunduğu diğer tüm teşviklerden ve muafiyetlerden eksiksiz olarak faydalanabilirsiniz.

Gümrükleme İşlemlerinde Karşınıza Çıkabilecek ve Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

DDU (Delivered Duty Unpaid): Gümrük Vergileri Ödenmemiş Teslimat anlamına gelir. Gümrük vergisi ve harçları gümrüğe vardığında hesaplanır ve müşteri tarafına fatura edilir. E-İhracat yapan taraf gümrük vergilerinden sorumlu değildir.
DDP (Delivered Duty Paid): Gümrük Vergileri Ödenmiş Teslimat anlamına gelir. E-İhracat yapan tarafa fatura edilir ve müşteri  gümrük ödemeleri dahil olmak üzere sipariş vermiş olur.
GDDP (Guarenteed & Delivered Duty Paid): Gümrük Vergileri Garantili ve Ödenmiş Teslimat anlamına gelir. Bu hizmet Türkiye’de ilk ve tek olarak B2CDirect tarafından sunulmuştur ve 30’dan fazla ülkede uygulanmaktadır. Burada sunulan hizmet ile sipariş bilgisi B2CDirect lojistik platformuna aktarıldığında gümrük vergisi ve harçlar hesaplanır ve garanti edilir.
GDDP hizmeti ile ortalama 24 saatte gümrükleme hizmeti garantisi de sunulmaktadır.

E-ihracatta Teşviklerden, Muafiyetlerden, Devlet Desteklerinden Yararlanmak Mümkün mü?

E-ihracat sağladığı verimlilik ve sağladığı avantajlarının yanında diğer ihracat türlerine göre, teşvikler ve muafiyetler konusunda eksikleri yoktur. E-ihracatta devlet teşviklerinden ve muafiyetlerden yararlanmanın yanında özel bankalar, devlet tarafından sunulan özel ihracatçı kredileri, ihracatçı teşviklerinden de faydalanmak mümkündür.

E-ihracatta Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

E-ihracat yapmak için dikkat edilmesi gereken basit ama etkili önemli adımlar bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek, e-ihracatta başarılı olabilir, sektörünüzde rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz:

 1. Yurt dışına açılmadan önce ürün ve hizmetlere uygun hedef kitleyi belirleyin. Kitlenin alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini takip edin. Böylece doğru pazarlama stratejileri geliştirebilirsiniz.
 2. Sosyal medyayı kullanın. Bu, marka bilinirliğinizi artırmanıza katkı sağlar. Sosyal medya hesaplarınız ile potansiyel müşterilerinizle doğrudan iletişime geçerek sadık müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz.
 3. Mutlaka bir web siteniz olsun.
 4. Kitlenize sunduğunuz ürünleri tanıyın. Kâr oranı yüksek, beklentilere ve ihtiyaçlara uygun, yeni talepler oluşturabilecek, dikkat çekici, sonrasında problem çıkarmayacak ürünlere yönelin.
 5. Doğru bir pazarlama stratejisi geliştirin. Dijital kanallardan hangilerini kullanacağınız, pazarlama çalışmasında ne sıklıkta ve ne tür içeriklerin olacağını, sosyal medyanın etkisini yola çıkmadan önce mutlaka belirleyin.
 6. E-ihracatını yapacağınız ürünlerin planladığınız ülkelerdeki potansiyelini inceleyin. Rakip analizi yapın. Piyasaya hakim olursanız, gerçekçi adımlar atarsınız ve muhtemel problemleri önlersiniz.
 7. Amazon gibi popüler pazar yerlerinde ürünlerinizi listeleyin. Böylece dünyanın birçok farklı noktasındaki kullanıcılara tek bir platform aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Müşterilerimizden Bazıları


Yurt dışında satış, e-ihracat gibi Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerine yönelik hizmet verdiğimiz müşterilerimizden bazıları.

imageimageimageimage

Yurt dışında satış yapmaya yönelik olarak yaptıracağınız pazar araştırması ve satın alacağınız rapor için Ekonomi bakanlığının hibe desteklerinden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.


E-TİCARET DANIŞMANINIZ
E-TİCARET DANIŞMANINIZ