Amazon Türkiye’ye geldiğinde neden bu etkili pazar yerinde bir mağazanız olmalı? Eğer işiniz e-ticaret ise bu sorunun cevabını merak edebileceğinizi düşündük…

Eğer siz de rakipleriniz gibi Amazon’un Türkiye’ye gelmesini sabırsızlıkla bekliyorsanız, bu bekleme süresini Amazon’da mağaza açmanın ve satış yapmanın inceliklerini öğrenerek değerlendirmenizi öneririz. Çünkü ürünleri web sitenizde olduğu gibi değil, her zamankinden daha detaylı eklemeniz, görsel seçimlerini Amazon kurallarına göre yapmanız, kullanacağınız Amazon servislerini belirlemeniz gerekiyor. Amazon’un Türkiye’deki ziyaretçilerine ve işletmelere sunacağı servisleri yakından tanımak isterseniz Amazon Türkiye’ye Hangi Servislerini Getiriyor? blog yazımızı mutlaka inceleyin.

Amazon, Türkiye’de faaliyete geçtiğinde e-ticaret oyuncularının büyük bir kısmı bu platformda mağaza açmak için girişimde bulunacak. Geniş bir sektörel çeşitlilik barındıran Amazon’da neden bir mağazanız olması gerektiğini merak ediyorsanız işte geçerli sebepleriniz:

 • Çünkü Amazon dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir.
 • Online satışların %43’ü Amazon üzerinden yapılıyor.
 • Dünyada alıcıların ürün zenginliği ve güvenilirlik açısından ilk tercih ettikleri pazar yeri Amazon’dur.
 • Ürün satın almak isteten herkes öncelikle Amazon’da arama yapıyor.
 • Amazon’un kullanışlı servisleri sayesinde ürün satmak çok kolay.
 • Amazon hem müşterilerine hem de mağaza sahibi işletmelere kolaylıklar sunan pek çok servis sunuyor. Bu kullanışlı servisler sayesinde ürün satmak çok kolay.
 • Amazon Destekli Dağıtım Servisi (FBA) sayesinde; ürünlerin depolanması, satışı, kargolanması ve müşterilerin iadeleri gibi internet üzerinden alışverişin temel bileşenleri sizin adınıza gerçekleştirilir. Böylece işinizi büyütmeniz için daha çok zamanınız olur.
 • Amazon’da ürününüzü listeleyin, anahtar kelimeler ile ürününüzün kullanıcılar tarafından bulunmasını sağlayın, satışı yapın, ürününüzü kargolayın ve ödemenizi alın. İşte Amazon’da satış yapmak bu kadar kolay ve etkilidir.

E-ticarette sektörel gelişmenin yaşandığı ve online alışverişlere olan ilginin arttığı Türkiye’de tedarikçiler, yoğun bir ilgiyle Amazon mağazası açmak istiyor. Altyapı, optimizasyon ve kullanım bakımından tedarikçilerin alışık olmadığı özelliklere sahip olan Amazon Türkiye’ye geldiğinde zorlu bir rekabet ortamı yaratacağı kesin. Eğer e-ticaret sektöründeyseniz ve ürünlerinizin hedef kitleniz tarafından arama motoru üzerinde fark edilmesini istiyorsanız sizin için en önemli mecra Amazon olmalı. Yakın tarihte tamamen Türkçe bir altyapı ile ülkemize gelecek olan Amazon’da ürünlerinizi satmak, markanızın Amazon SEO optimizasyonu konusunda konuşmak ve SEO yardımı almak için vakit kaybetmeden WebzMind ile iletişime geçin.

WebzMind, Amazon’da mağaza açmak isteyenler için aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

 • Girişimcinin Amazon’da satışını yapmak istedikleri ürünler hakkında rakip, fiyat ve pazar analiz yapar.
 • Amazon mağazasının kurulumunu gerçekleştirir.
 • Amazonda görünürlüğü artırmak üzere kapsamlı Amazon SEO hizmeti verir.
 • Shopify üzeride e-ticaret sitesi olan girişimcilerin ürünlerini Amazon’da satılacak şekilde entegrasyonunu yapar.

Amazon Türkiye’ye geldiğinde soracağınız; Amazon Türkiye’de nasıl dağıtım yapacak? Amazon’da SEO nasıl yapılır? Amazon’da ürünler nasıl eklenir? Amazon’da reklam nasıl verilir? gibi soruların yanıtlarını herkesten önce öğrenmek için bloğumuzu takip etmeye devam edin.

WebzMind’ın e-ticaret siteleri için sunduğu ajans hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için webzmind.com adresini ziyaret edin.